Zbiórka na rehabilitację – o czym warto pamiętać przy organizacji?

Myśl, że nam lub naszym bliskim mogłoby się przydarzyć coś złego, jest bardzo niewygodna. Dlatego często odsuwamy od siebie tę perspektywę i kiedy już spełnia się najgorszy scenariusz, jesteśmy na niego zupełnie nieprzygotowani, zarówno emocjonalnie, jak i finansowo. Oznacza to bardzo często, że zostajemy bez środków w kryzysowej sytuacji. Nawet jeśli uda się opłacić zabieg medyczny czy podstawowe leczenie, powrót do sprawności często może dać tylko czas spędzony z fizjoterapeutą. Rozwiązaniem, po które można wówczas sięgnąć jest zbiórka na rehabilitację, przeprowadzona w miejscu publicznym lub w sieci.

Zbiórka na rehabilitację – korzystaj z różnych opcji

Przy organizacji zbiórki na rehabilitację warto brać pod uwagę różne opcje, które się przed nami otwierają. Można zbierać gotówkę oraz darowizny w naturze podczas zbiórki publicznej we współpracy z organizacją pożytku publicznego, która pomoże nam w kwestii formalności. Dobrymi okazjami są festyny oraz wydarzenia. Niektórzy decydują się także na zaangażowanie pobliskich sklepów, szkół lub np. zakładów fryzjerskich. Jeśli natomiast chcemy dotrzeć do darczyńców z całej Polski, powinniśmy rozważyć zbiórkę na rehabilitację w sieci, na przykład poprzez platformę, która umożliwia takie działania. Jeśli współpracujemy z fundacją, możemy poprosić o założenie dla nas subkonta, które pozwoli zgromadzić środki na pokrycie faktur za leczenie czy wizyty fizjoterapeuty.

Zbiórka na rehabilitację – opowiedz i udokumentuj

Zarówno przy zbiórce publicznej, jak i internetowej, ważne jest, aby odpowiednio udokumentować swoją sytuację. Uwiarygadnia nas to w oczach darczyńców, a także otwiera wiele drzwi we współpracy z różnymi organizacjami. O tym, co jest potrzebne do założenia zbiórki na rehabilitację, przeczytać można tutaj https://rehabilitacjaopole.pl/zbiorka-publiczna/. Jeśli mamy możliwość napisania kilku słów na temat naszej historii choroby, również powinniśmy maksymalnie wykorzystać tę okazję. Warto szczerze opowiedzieć o przykrej sytuacji losowej, nie ubarwiać na siłę, ale również nie bać się okazywania emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *