Zabezpieczenie lakieru samochodowego – jak zrobić to skutecznie?

Odpowiednie zabezpieczenie lakieru samochodowego to bardzo ważna sprawa, o której powinniśmy pamiętać. Czynność tę należy wykonywać regularnie, w odstępach czasu podanych najczęściej na etykiecie produktu. Zanim jednak zaczniemy to robić, musimy wiedzieć jakie preparaty będą dobre dla rodzaju lakieru, który znajduje się na naszym samochodzie. Producenci prześcigają się tworząc nowoczesne specyfiki. Jaki powinniśmy więc wybrać?

Z jakich produktów najczęściej korzysta się w celu zabezpieczenia lakieru?

Preparaty do zabezpieczenia lakieru to w głównej mierze powłoki stworzone z różnych składników oraz posiadające różne właściwości. Wyróżniamy między innymi ceramiczne, tytanowe oraz polimerowe. Poza nimi, na rynku znajdziemy również woski, kwarce oraz sealanty. Każdy z nich posiada inne zastosowanie, dlatego zanim zaczniemy korzystać z któregokolwiek powinniśmy dokładnie sprawdzić etykietę lub skonsultować się z mechanikiem. Tego typu preparaty chronią samochód przed działaniem promieni UV, kwaśnymi deszczami, piaskiem, chemią, która stosowana jest na myjni oraz solą rozsypywaną na drodze w zimie.

Zabezpieczenie lakieru samochodowego – jaki preparat jest najlepszy do miękkiego lakieru?

Jak widać zagrożenia dla naszego lakieru samochodowego czyhają na każdym kroku. Jeśli jesteśmy posiadaczami auta z miękkim lakierem, sytuacja staje się jeszcze trudniejsza. W tym przypadku najlepszą decyzją będzie zastosowanie powłoki ceramicznej, która utwardza lakier nawet o 50%. Jest to bardzo wysoki wynik, który został potwierdzony przez wiele portali oraz specjalistów samochodowych. Powłoka ceramiczna tworzy na powierzchni auta warstwę o grubości kilku mikronów. Użycie innego produktu najprawdopodobniej skończyłoby się uszkodzeniem lakieru, a tego przecież nie chcemy.

Gdzie powinniśmy przechowywać specyfiki do zabezpieczenia lakieru?

Kompletując produkty do pielęgnacji auta, dobrze jest zorganizować dla nich własne miejsce. Wiele osób wrzuca tego typu produkty do bagażnika, gdzie grozi im przegrzanie. Właśnie dlatego najlepszą decyzją będzie zakup wystarczająco dużej skrzynki oraz umieszczenie jej w chłodnym lub zaciemnionym miejscu. Dzięki temu nie ryzykujemy wydania pieniędzy w błoto. Bardzo dużo ciekawych produktów do zabezpieczenia lakieru samochodowego znajdziemy tutaj https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Konserwacja-lakieru_Powloki-ochronne-443.html. Jednak zanim klikniemy przycisk „kupuj”, zachęcamy do dokładnego przeczytania każdego opisu produktu. Dzięki temu na pewno wybierzemy odpowiedni preparat dla naszego pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *