Hurtownia stomatologiczna For eM - internetowy sklep stomatologiczny  - darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 200 zł

Opcje przeglądania
Producenci

Wypełnienia chemoutwardzalne

Wypełnienia chemoutwardzalne to wypełnienia kompozytowe, które uzupełniają ubytki w zębach, znane szerzej jako plomby. Kolor wypełniacza jest zbliżony do naturalnego koloru zębów, dzięki czemu zachowany jest estetyczny wygląd uzębienia u pacjenta.

Do zalet wypełnień chemoutwardzalnych zaliczamy:
- kolor podobny do koloru zęba,
- plastyczna konsystencja (mieszanina z dwóch tubek: proszek + płyn) ułatwia aplikację kompozytu chemoutwardzalnego,
- wypełnienie chemoutwardzalne wiąże się samoistnie po kilku minutach od aplikacji,
- bezproblemowe polerowanie i obróbka plomby (brak dyskomfortu u pacjenta po wyjściu z gabinetu, plomba jest gładka, nie zawadza i nie przeszkadza),
- są wytrzymałe,
- odporne na ścieranie i nacisk podczas żucia,
- znakomicie łączą się z zębem dzięki primerowi i bondowi,
- w obrazie RTG zostaje zachowany kontrast.

Wypełnienia kompozytowe (chemoutwardzalne)

Wypełnienia kompozytowe (chemoutwardzalne) powstają dzięki połączeniu trzech składników, zwanych fazami:
- faza organiczna, czyli osnowa — substancje polimeryczne (oligomery, monomery) + czynniki regulacyjne polimeryzacji (np. inhibitory, barwniki, rozjaśniacze);
- faza nieorganiczna — wypełniacz (krystaliczny, ceramiczny);
- faza wiązania fazy organicznej i nieorganicznej.

Największy wpływ na kompozyt ma faza nieorganiczna. To właśnie ona ma wpływ na wygląd, elastyczność, twardość, stabilność oraz właściwości kosmetyczne (kolor, połysk).

Rodzaje wypełnień chemoutwardzalnych

Aby wypełnienie chemoutwardzalne spełniało swoje zadanie, muszą być zachowane pewne warunki. Rodzaj wypełnienia powinien być odpowiednio dobrany do klasy ubytku. Istotne są również świeżość i sposób przechowywania produktów wykorzystywanych do wypełnień.

Wypełnienia chemoutwardzalne w ofercie sklepu For eM

W naszej ofercie znajdują się zestawy: kompozyt chemoutwardzalny Alpha-Dent (op. 2x14g) i Prime-Dent Chemical Cure Composite Kit 15/15g with Bonding, a także Evicrol 80g (materiał kompozytowy).
W skład zestawu kompozytu chemoutwardzalnego Alpha-Dent wchodzą: baza i katalizator ( po 28g), bond baza i bond ktalizator (po 3ml), wytrawiacz żelu w strzykawkach (2 x 4g). Do kompletu zestawu dołączone są: aplikatory, pędzelki do bondingu, bloczki do mieszania i uchwyt do pędzelków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium