Hurtownia stomatologiczna For eM - internetowy sklep stomatologiczny  - darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 200 zł

Opcje przeglądania
Producenci

Wiertła stomatologiczne

Wiertła stomatologiczne są podstawowym narzędziem pracy dentysty. Bez nich leczenie, choćby próchnicy, byłoby niemożliwe. Szeroki wybór wiertel stomatologicznych ze względu na materiał, z którego są stworzone, rozmiar czy budowę definiują ich przeznaczenie. Dzięki dużej różnorodności wiertła stomatologiczne są uniwersalnym narzędziem w walce o zdrowie pacjenta. W naszej ofercie znajdą Państwo wiertła stomatologiczne różnych rodzajów i rozmiarów, wykonane z bezpiecznych materiałów, wytrzymałe na złamania i przygotowane do intensywnej eksploatacji.
Wśród wierteł stomatologicznych wyróżniamy: węglikowe spiekane i diamentowe. Wiertła węglikowe spiekane są trwalsze i pozwala na pracę na szybszych obrotach niż pierwotnie używane wiertła stalowe. Sprawdzają się przy cięciu zębiny i metalu, lepiej nie stosować ich do pracy ze szkliwem, gdyż mogą wywołać mikropęknięcia. Wiertła stomatologiczne diamentowe natomiast są o wiele bardziej wytrzymałe, ze względu na okruchy diamentowe zastosowane w powłoce końcówek. Mogą być używane do twardych, jak i do szorstkich powierzchni. Wielorodność wierteł diamentowych daje wiele możliwości i ułatwia pracę.

Wiertła stomatologiczne - rodzaje

Wiertła stomatologiczne rozróżniamy pod względem budowy, która wpływa na różnorodne zastosowanie. Kształt główki tnącej jest wyznacznikiem przeznaczenia wierteł:
1. Wiertła szczelinowe, o kształcie podłużnego walca, mają drobno karbowaną powierzchnię tnącą. Główka szczelinowca może posiadać zakończenie płaskie lub stożkowate. Wierteł szczelinowych używa się do opracowania bruzd, szczelin i rowków, które znajdują się na powierzchni żującej zęba.
2. Wiertła różyczkowe charakteryzują się główką w kształcie kuli. Na jej powierzchni są wyżłobione ostre listki tnące. Instrumentów tych używa się do usuwania próchnicowej zębiny, poszerzania światła ubytku, a także do trepanacji komory w trakcie leczenia.
3. Wiertła o kształcie odwróconego stożka, gdzie blaszki tnące umieszczone są na dnie i bocznych powierzchniach stożka. Stosuje się je do opracowania dna i bocznych powierzchni ubytków.
4. Wiertła tarczowe — gwiazdki i kółka. Mają zastosowanie przy wycinaniu zagłębień retencyjnych.
5. Gładziki w kształcie przypominają różyczki, jednak nie posiadają blaszek tnących. Używa się ich do wygładzania i wykańczania wypełnień.
6. Wiertło o kształcie płomienia, tzw. płomyk, stosuje się do poszerzania wejścia kanału korzeniowego.
7. Wiertło w kształcie gruszki używa się do kształtowania wypełnień.
8. Wiertło specjalne — do usuwania ćwieków — służy do wyjmowania metalowych ćwieków z kanałów korzeniowych. Główka tego wiertła ma kształt walca z otworem bocznym w środku. Górna część jest zakończona ostrymi, cienkimi ząbkami.

Wiertła stomatologiczne - podział

Wiertła stomatologiczne dzielimy również ze względu na narzędzia, do których są instalowane. Wiertła o długim i gładko zakończonym trzonie montowane są do prostnicy. Wiertła do kątnicy posiadają znacznie krótszy trzon, nacięty na końcu. Ostatnim rodzajem są wiertła do wiertarki turbinowej charakteryzujące się krótkim, gładkim i cienkim zakończeniem trzonu.
Wiertła stomatologiczne, które są wyposażeniem każdego gabinetu stomatologicznego, są znakiem rozpoznawczym i definiują renomę gabinetu. Dlatego warto zadbać o różnorodność i jakość narzędzi, dzięki którym można przeprowadzić z sukcesem zróżnicowane zabiegi stomatologiczne. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszą ofertą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium