Hurtownia stomatologiczna For eM - internetowy sklep stomatologiczny  - darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 200 zł

Producenci

Unity stomatologiczne

Unit dentystyczny jest podstawowym urządzeniem w każdym gabinecie dentystycznym. To nie tylko wygodny fotel pacjenta, ale całe stanowisko pracy stomatologa, które ma zapewnić bezpieczne i fachowe przeprowadzenie różnorodnych zabiegów.

Budowa unitu dentystycznego

W zależności od rodzaju i zaawansowania technologicznego może być zbudowany z wielu różnych elementów. Unity można wciąż udoskonalać i instalować w nich nowe przyrządy, zwiększając funkcjonalność stanowiska. Do podstawowej zabudowy zaliczamy:

- Fotel dla pacjenta i stomatologa, którego wysokość i kąt nachylenia powinien być regulowany, co ułatwi pracę dentyście.

- Ssaki i ślinociągi,

- Spluwaczka,

- Lampa zabiegowa,

- Konsola lekarska,

- Sterownik nożny,

- Instalacje (elektryczna, wodociągowa i kanalizacyjna).

Wybór odpowiedniego unitu stomatologicznego

Od tego, jaki unit wybierzemy, będzie zależał komfort i precyzja, z jaką będą wykonywane zabiegi. Decyzja o wyborze tego urządzenia powinna być dobrze przemyślana i dostosowana do indywidualnych potrzeb. Bardzo ważnym czynnikiem jest wygoda lekarza i jego pacjenta. Praca stomatologa narażona jest na przeciążenie kręgosłupa, kręgów szyjnych i nadgarstków. Unit dentystyczny powinien być skonstruowany w taki sposób, by lekarz miał jak najlepszy dostęp do pacjenta i narzędzi, którymi się posługuje (regulacja fotela, konsoli lekarskiej, lampy zabiegowej).

Konsola lekarska

Rękaw instrumentów powinien mieć dobry zasięg, który pozwoli na swobodny dostęp do pacjenta. Hamulce i blokady w rękawach są niezalecane, gdyż są przyczyną dodatkowych ruchów nadgarstków, które obciążają ręce. Szczególnie ważna jest możliwość odpowiedniej regulacji konsoli, co pozwala na ustawienie jej według własnych preferencji. Istotne są również: poręczny i instynktowny interfejs.

Konsola asysty

Umiejscowienie konsoli asysty powinno umożliwić pracę na dwie lub cztery ręce. Dodatkowe urządzenia typu: lampa polimeryzacyjna oraz kamera wewnątrzustna mogą się przyczynić do polepszenia warunków pracy.

Fotel pacjenta

Jeden z najważniejszych elementów wyposażenia w gabinecie stomatologicznym. Ważną cechą odpowiedniego fotela jest możliwość jego regulacji. Ma to wpływ na prawidłowe ułożenie kręgosłupa i kręgów szyjnych podczas zabiegu, kiedy pacjent musi pozostać w pozycji siedzącej, pół-leżącej lub leżącej przed dłuższy czas. Istotne są także punkty podparcia i sposób ułożenia całego ciała. Fotel ma zapewnić wygodę i bezpieczeństwo pacjentowi podczas wizyty w gabinecie dentystycznym. Atutem jest także płynna regulacja siedziska i zagłówka, co zwiększa komfort pacjenta.

Oświetlenie

Lampa zabiegowa w unitach stomatologicznych odgrywa wyjątkową rolę. Oświetlenie wpływa bowiem na wygodę pracy, precyzję i końcowy efekt leczenia. Odpowiednie ustawienie lamy i jej regulacja jest jednym z najważniejszych czynników odpowiedzialnych za komfort pracy. Natężenie światła i jego regulacja wpływa natomiast na wygodę pacjenta.

Sterownik nożny

Umożliwia wygodną regulację funkcji unitu bez użycia rąk. Poprawia to płynność pracy i odciąża dłonie.

Przygotowanie unitu do pracy

Każdego dnia, przed przyjęciem pacjentów należy sprawdzić stan techniczny unitu stomatologicznego. Sprawdzeniu podlegają elementy składowe fotela (regulacja), a także czystość. Dbałość o czystość wszystkich elementów unitu dentystycznego jest podstawą (usuwanie zabrudzeń i regularna dezynfekcja). Należy pamiętać także o przygotowaniu spluwaczki i zaopatrzyć unit w jednorazowe ochraniacze (na zagłówki, pod nogi).

Unity w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdą państwo unity stomatologiczne renomowanych producentów. Są to urządzenia sprawdzone i polecane przez wielu dentystów, którzy na co dzień pracują z tym sprzętem. Polecane przez nas unity pozwolą na bezpieczną i fachową obsługę pacjentów.

Prowadzimy serwis urządzeń, w tym także unitów. Zadbamy o instalację sprzętu, jego konserwację i serwis.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium