Hurtownia stomatologiczna For eM - internetowy sklep stomatologiczny  - darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 200 zł

Producenci

Ssaki i ślinociągi stomatologiczne

Ssaki stomatologiczne i ślinociągi stomatologiczne niezmiernie ułatwiają pracę w gabinetach dentystycznych. Zapewniają komfort nie tylko pracy dentysty, ale i poprawiają samopoczucie pacjenta podczas zabiegów. Usuwają płyny i zanieczyszczenia zalegające w jamie ustnej pacjenta.
Proponujemy jednorazowe końcówki ślinociągów stomatologicznych, które pasują do każdego rodzaju unitu:
- końcówki typu Comfort Plus zwiększają komfort pacjenta, gdyż nie chwytają tkanki błony śluzowej. Opatentowana forma końcówki sprawia, że odciąganie płynów i zanieczyszczeń przebiega bez problemu, końcówka nie blokuje się przez zasysanie tkanek. Ważnym aspektem jest także to, że utrzymuje ona swój kształt po uformowaniu.
- końcówki typu Total Comfort są specjalnie polecane wrażliwym pacjentom. Silikonowe końcówki nie podrażniają delikatnych dziąseł i tkanek jamy ustnej, dzięki czemu pacjent spokojnie może poddać się zabiegowi. Dzięki swojej budowie zachowują kształt.
Wszystkie końcówki ślinociągów stomatologicznych i ssaków chirurgicznych są wykonane z bezpiecznych, atestowanych materiałów.

Ssak stomatologiczny

Ssak stomatologiczny, coraz częściej jest używany w gabinetach - głównie chirurgii stomatologicznej. Jest on bowiem wydajniejszy niż ślinociąg stomatologiczny. Ssak stomatologiczny w porównaniu ze ślinociągiem lepiej sprawdza się w usuwaniu większych cząstek zanieczyszczających jamę ustną u pacjenta. Ssaki z tego powodu znajdują się w podstawowym wyposażeniu unitów. Pomagają w prawidłowym przeprowadzeniu zabiegów stomatologicznych, usuwając płyny i zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej.
Ssaki stomatologiczne pracują w dwóch wymiarach, z pompą suchą lub pompą mokrą.

Ssaki stomatologiczne - rodzaje

Różnice między pracą z pompą suchą a pompą mokrą:
- Ssak z pompą suchą wymaga umieszczenia separatora płynów pomiędzy końcówką ssaka chirurgicznego stomatologicznego a pompą. Ssak z pompą mokrą wymaga dostępu do instalacji odpływowej (odpływ grawitacyjny).
- Ssak z pompą suchą wymaga okresowych przerw w pracy, w czasie, których usuwa się płyn ze ssaka. Natomiast ssak z pompą mokrą może pracować w trybie ciągłym.
Ssaki stomatologiczne, bez względu na rodzaj pompy, z którą są połączone, wymagają płukania, czyszczenia i dezynfekcji.
Warto rozważyć instalację dodatkowego filtru bakteriobójczego u wylotu pompy.
Końcówki ssaków, znajdujące się w naszej ofercie Monoart EM19 są przystosowane do sterylizacji w autoklawie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium