Hurtownia stomatologiczna For eM - internetowy sklep stomatologiczny  - darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 200 zł

Producenci

Piaskarka stomatologiczna

Jest to urządzenie, którego zadaniem jest usuwanie nalotu od kawy, herbaty, nikotyny, a także usuwanie kamienia nazębnego. Piaskarki stomatologiczne są niezbędnym narzędziem w każdym gabinecie dentystycznym, są nieocenionym elementem profilaktyki stomatologicznej.

Przeznaczenie piaskarki

Piaskarka stomatologiczna jest używana profilaktycznie w ochronie przeciw próchnicy, a także w celach estetycznych (usuwa nalot nazębny).

Dzięki zabiegowi piaskowania stomatolog/higienistka usuwane są wszelkie zanieczyszczenia z trudno dostępnych miejsc (np. szczeliny międzyzębowe), które trudno jest oczyścić w warunkach domowych. Usunięcie szkodliwych osadów w znaczący sposób przyczynia się do zmniejszenia ryzyka chorób dziąseł i przyzębia.

Widoczną, gołym okiem, zaletą jest także wygląd zębów po zabiegu. Są one jaśniejsze, gładkie i błyszczące.

Zabieg wykonywany przy pomocy piaskarki dentystycznej jest polecany głównie palaczom, osobom pijącym kawę i herbatę w dużych ilościach i osób z problemami ortodontycznymi.

Działanie piaskarki

Piaskarka dentystyczna, podłączona do unitu, działa pod ciśnieniem. Może być używana na sucho lub na mokro. Pod wpływem ciśnienia piasek dentystyczny (występuje w wielu różnych smakach) jest rozpylany i dociera do wszystkich czyszczonych miejsc, także tych trudno dostępnych.

Metoda piaskowania na sucho

Strumień powietrza i piasku, które są elementem ściernym, kierowane są na zęby bez kontaktu z wodą.

Metoda piaskowania na mokro

Pod koniec zabiegu strumień powietrza i piasek jest mieszany w dyszy z wodą. Dzięki regulacji ciśnienia wody i powietrza można używać piaskarek do zabiegów hydrodynamicznych i w leczeniu/profilaktyce chorób błony śluzowej w jamie ustnej.

Budowa piaskarki

1. Podłączenie piaskarki do rękawa unitu.

2. Zakręcany zbiornik na piasek dentystyczny.

3. Końcówka obrotowa z dyszą (regulowana długość, kąt obrotu dookoła osi, stopień zakrzywienia).

4. Zawór, który chroni rękaw unitu przed dostaniem się mieszanki piasku i powietrza do jego wnętrza.

Rodzaje piaskarek

Piasek dentystyczny używany w piaskarkach ogólnego zastosowania nie może być stosowany w piaskarkach abrazyjnych i na odwrót. Piaskarki różnią się między sobą rodzajem materiału ściernego i wielkością jego ziaren.

Piaskarki ogólnego zastosowania

Nie są zależne od unitu, wymagają podłączenia do wody, powietrza i prądu. Wyróżniamy dwa rodzaje:

1. Wolno stojące: używa się ich do opracowania niewielkich ubytków i oraz niewielkich pracach w protetyce. Wysokociśnieniowe piaskarki korzystają z powietrza wyrzuconego pod ciśnieniem 4,5 - 6 barów.

2. Montowane na rękawie turbiny: są niewielkie i łatwe w użyciu, stosowane do zdejmowania osadów i zadań kosmetycznych. Ten rodzaj piaskarek jest nierozłączny z unitem.

Piaskarki abrazyjne

Piaskarki te są urządzeniami wolnostojącymi, wymagają podłączenia do wody, powietrza i prądu. Stosuje się je do następujących zabiegów:

1. Oszczędna obróbka zębów (leczenie zębów, zakładanie laku).

2. Przygotowanie podkładu pod założenie protezy.

3. Oczyszczanie powierzchni przy uzupełnieniach porcelanowych oraz metalowych.

4. Czyszczenie zamków ortodontycznych (piaskarka protetyczna).

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium