Hurtownia stomatologiczna For eM - internetowy sklep stomatologiczny  - darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 200 zł

Producenci

Narzędzia endodontyczne

Narzędzia endodontyczne są używane przy leczeniu kanałowym, które wymaga niezwykłej precyzji pracy i wytrzymałych na uszkodzenia instrumentów. W naszej ofercie znajdą państwo cały asortyment, który jest niezbędny przy prowadzeniu leczenia endodontycznego. Pilniki, igły, poszukiwacze, miazociągi, poszerzacze, rozpychacze do ćwieków gutaperkowych i inne akcesoria, przydatne przy leczeniu kanałowym, są dostępne w naszym sklepie.
Narzędzia endodontyczne można podzielić na ręczne i mechaniczne.
Narzędzia, używane do leczenia kanałowego, oznaczone są według trzech długości:
- L - jest to odległość od wierzchołka narzędzia do końca jego trzonu. Występują w kilku rozmiarach: 17,18,19,21,25,28 mm i 35mm;
- Długość części pracującej-standardowo 16 mm;
- Długość wierzchołka.

Ważną wartością charakteryzującą narzędzia endodontyczne jest średnica narzędzi kanałowych. Wymiar średnicy narzędzi na wierzchołku jest oznaczony numerem, który znajduje się na uchwycie. Dodatkowo narzędzia endodontyczne oznaczone są kolorami, którym przypisane są odpowiednie wartości.

Rodzaje narzędzi endodontycznych

Miazociąg, wprowadzony do kanału korzeniowego zęba, dzięki ostrym haczykom służy do wyciągnięcia z niego miazgi. Miazociągi są wykonane ze stali nierdzewnej, występują w różnych długościach i grubościach. Rozmiar dostosowuje się do szerokości kanału korzeniowego i długości korzenia.

Poszerzacze i pilniki są narzędziami endodontycznymi używanymi do udrażniania i poszerzania kanałów korzeniowych zęba. Mogą być używane ręcznie lub maszynowo, w zależności od rodzaju i potrzeb. Stworzone są ze stali nierdzewnej lub stopu niklowo-tytanowego (wyjątkowa elastyczność). Wyróżnia się kilka typów:
- pilnik typu H - charakteryzuje się dużą zdolnością cięcia,
- pilniki typu S - mogą być używane jako pilniki (przy ruchach pionowych) i poszerzacze (ruch obrotowy),
- pilniki i poszerzacze typu K - w pilnikach typu K końcówka jest niczym gęsta spirala o przekroju kwadratu (służą do usuwania martwej miazgi i zębiny kanałowej), w poszerzaczach typu K końcówka ma kształt luźnej spirali a w przekroju trójkąt (poszerza i wygładza kanał).
- pilniki typu "szczurze ogony" - bardzo ostre narzędzia ręczne,
- pilniki typu C-pilot - narzędzia te służą do udrożnienia mocno zakrzywionych kanałów. Wykonane są z twardej stali.

Poszukiwaczenarzędziami endodontycznymi, których zadaniem jest odnalezienie, lokalizacja i wstępna penetracja kanału. Są to narzędzia ręczne w jednym tylko rozmiarze. Końcówka instrumentu ma skalę milimetrową, która pozwala określić głębokość kanału.

Kolejnymi narzędziami endodontycznymi są igły:
- Igły Millera wykorzystuje się do wprowadzania leku oraz materiału wypełniającego do kanałów, przepłukiwania i sondowania; to narzędzia ręczne.
- igły Lentulo i igły Druxa służą do przesuwania materiału wypełniającego do wnętrza kanału.
Poszerzacze, inaczej zwane upychadłami kanałowymi, używamy do wypełniania kanałów i upychania materiału w kanale.

Rozpychacze do ćwieków gutaperkowych używa się do bocznej i pionowej kondensacji gutaperki w postaci ćwieków.
Wśród dodatkowych akcesoriów są: endostopy (białe nakładki pozwalające zaznaczyć długość roboczą pilnika lub poszerzacza), krążki SMD (pomagają kontrolować ilość użycia narzędzia), endogripy (kolorowe nakładki na uchwyt narzędzi ręcznych).

Narzędzia Endodontyczne

C-pilot 08/25mm 6szt szare C-pilot 08/25mm 6szt szare
Producent: Nevadent
Cena: 31,90 zł
op
zobacz więcej
Endostopy białe 100szt <ESW> Endostopy białe 100szt <ESW>
Producent: Poldent
Cena: 9,90 zł
op
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium