Hurtownia stomatologiczna For eM - internetowy sklep stomatologiczny  - darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 200 zł

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Lusterka stomatologiczne

Lusterka stomatologiczne są niezbędnym narzędziem w pracy stomatologa i higienistki. Można używać ich także w warunkach domowych do oceny stanu uzębienia i dziąseł. Dzięki lusterkom stomatologicznym w łatwy sposób można przyjrzeć się nawet najtrudniej dostępnym miejscom w jamie ustnej.
W warunkach domowych można samemu sprawdzić, czy nie ma niepokojących zmian w uzębieniu. Jest też przydatne w dokładnym czyszczeniu jamy ustnej.

Lusterka stomatologiczne - narzędzia diagnostyczne

Lusterko stomatologiczne jest narzędziem diagnostycznym, które składa się z rękojeści i płaskiego bądź wklęsłego zwierciadła o średnicy 18-20 mm. Zwierciadło płaskie oddaje obraz w rzeczywistym rozmiarze, natomiast wklęsłe powiększa obraz 2,5-krotnie. W lusterku stomatologicznym obraz jest odwrócony. Kąt osadzenia zwierciadła w stosunku do rękojeści wynosi 135 stopni, zapewniając wygodne użytkowanie.
Zastosowanie lusterka stomatologicznego nie ogranicza się jedynie do obserwacji trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej.

Użycie lusterek stomatologicznych

Lusterko może zostać użyte także w innych przypadkach:
- oświetlanie jamy ustnej odbitym promieniem światła,
- odbijanie światła od lampy polimeryzacyjnej,
- odchylanie i przytrzymywanie języka, policzków, warg, wałeczków z ligniny,
- opukiwanie trzonkiem lusterka i sprawdzanie reakcji badanego miejsca (zęba i ozębnej).

Konserwacja lusterek stomatologicznych

Parowanie lusterka jest często spotykanym problemem, dlatego, aby temu zapobiec, należy ogrzać je nad płomieniem, zanurzyć w gorącej wodzie, bądź przetrzeć specjalnym preparatem, który zapobiegnie parowaniu zwierciadła.
W naszej ofercie znajdują się zarówno lusterka płaskie, jak i wklęsłe. Lusterka stomatologiczne w różnych rozmiarach, wyprodukowane ze stali nierdzewnej nadającej się do sterylizacji. Dodatkowo posiadamy także jednorazowe sterylne lusterka stomatologiczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium