Hurtownia stomatologiczna For eM - internetowy sklep stomatologiczny  - darmowa dostawa przy zamówieniach powyżej 200 zł

Producenci

Glasjonomery

Glasjonomery są jednym z rodzajów plomb cementowych. W stomatologii stosowane są nie tylko do wypełniania ubytków, ale znajdują również zastosowanie w protetyce.
W naszej ofercie znajdują się produkty wysokiej jakości, sprawdzone i chwalone przez doświadczonych stomatologów. Glasjonomery, które polecamy, zapewniają szybką i łatwą aplikację wypełnień.
Glasjonomery stomatologiczne należą do grupy wypełnień bezpośrednich. W skład glasjonomerów stomatologicznych wchodzą: szkło fluoro-glinowo-krzemowe oraz kwasy organiczne. Glasjonomery w stomatologii występują w postaci proszku lub kapsułek, które po odpowiednim przygotowaniu są gotowe do użycia. Powstała w ten sposób plomba świetnie nadaje się do wypełnienia ubytków w zębach mlecznych. Glasjonomery ponadto mogą zostać użyte jako klej cementowy do montowania mostów i koron. Ogromnym plusem wypełnienia glasjonomerowego jest jego plastyczność, co ma wpływ na szczelne przyleganie do tkanki zęba. Dzięki uwalnianym jonom fluoru zawartym w składzie glasjonomerów, plomba działa przeciwpróchnicznie np. na mleczaki, sąsiadujące z zaplombowanym zębem.

Glasjonomery stomatologiczne - przeznaczenie

Przeznaczenie glasjonomerów stomatologicznych:
- wypełnienia tymczasowe bądź trwałe (długoterminowe);
- użycie jako baza, podkład glasjonomerowy ma za zadanie chronić miazgę zębową;
- uszczelnia bruzdy i szczeliny guzkowe;
- mocowanie metalowych fragmentów aparatów ortodontycznych do zębów;
- montowanie mostów i koron dzięki obecności szkła jonomerowego.
Leczenie próchnicy przy użyciu glasjonomerów stomatologicznych zaleca się głównie przy zębach mlecznych, małych ubytkach, lub jako bazę przy pracy nad większymi ubytkami. Jedną z najważniejszych zalet jest działanie przeciwpróchniczne glasjonomerów. Uwalnianie fluoru ma bowiem wpływ na zahamowanie postępu próchnicy.

Rodzaje glasjonomerów

Rodzaje glasjonomerów w stomatologii:
1. Glasjonomer modyfikowany żywicą — stosowany jako podkład. Ma wysoką odporność na wilgoć i odkształcanie, jednakże zmniejsza wydzielanie fluoru.
2. Glasjonomer modyfikowany metalami — materiał z cząstkami srebra. Ma mniejszą wrażliwość na odkształcanie i ścieranie. Występuje w srebrnym kolorze, dlatego używa się go do wypełniania tylnych zębów.
3. Glasjonomer hybrydowy (wypełnienie kompomerowe) jest materiałem powstałym w wyniku połączenia glasjonomeru z kompozytem. Ostateczny materiał jest łatwy w modelowaniu i polerowaniu, ponadto szybko i precyzyjnie wiąże się z zębem.
Do wyboru w naszym sklepie mamy wiele produktów: glasjonomery modyfikowane żywicą, chemoutwardzalne i światłoutwardzalne, w postaci kapsułek bądź płyn+proszek, do zębów tylnych i przednich. Produkty marek (dostępne w naszej ofercie): AHL, GC Fuji, SDI, 3M ESPE są używane z powodzeniem w gabinetach stomatologicznych i polecane przez stomatologów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium