Koszulki polo jeździeckie – skąd się wywodzą?

Jeździectwo to jeden z tych sportów, który uprawiany jest w niezwykle eleganckich strojach. W końcu konie same w sobie prezentują się niczym piękne, mityczne stworzenia, a naszym zadaniem jest im dorównać. Koszulki polo zostały zaprojektowane tak, aby ciało sportowca prezentowało się jak najlepiej pod każdym względem. Oczywiście jest to świetnie połączone z wysokim poziomem komfortu, który jest bardzo ważny. Co warto o nich wiedzieć?

Koszulki polo – jaka jest historia ich powstania?

Model koszulki polo znany był już w latach 20 i 30 XX wieku, a jej nazwa pochodzi od znanego na całym świecie sportu. Mimo to, jej początki związane były z tenisem. W przeszłości, sportowcy nosili na korcie zwykłe koszule z zawijanymi rękawami, a co więcej krawatami! Nie było to jednak najwygodniejsze rozwiązanie, dlatego trzeba było znaleźć alternatywę. W 1926 roku na turnieju stawił się Rene Lacoste, który ku zdziwieniu widowni miał na sobie koszulkę z krótkim rękawem, a do tego wkładaną przez głowę. Znany ze swoich buntowniczych zachowań sportowiec o pseudonimie Krokodyl, początkowo nie zdawał sobie sprawy z tego, że dokonał ogromnego przełomu. Niedługo później rozpoczął masową produkcję koszulek polo, które sygnował właśnie wyhaftowanym krokodylem. Coraz więcej osób zauważało ile wygody przynosi zakładanie na siebie tego fasonu i z czasem, koszulki polo zaczęły pojawiać się również na ciałach osób uprawiających jazdę konną.

Koszulki polo jeździeckie – czy trzeba kupować te oryginalne?

W dzisiejszych czasach rynek pęka w szwach od podróbek ubrań znanych marek. Niestety, wiele ludzi nabiera się na ten chwyt i wydaje pieniądze na produkty, które nie są tego warte. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy kupować tylko i wyłącznie oryginalne jeździeckie koszulki polo. Przed zakupem, powinniśmy po prostu dokładnie sprawdzić ich skład. Jeden ze sklepów, który posiada szeroką ofertę koszulek polo znajdziemy na stronie https://konik.com.pl/koszule-bluzki-shirty-jezdzieckie. Zdecydowanie warto korzystać z tego typu źródeł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *